najlepszy program do prezentacji multimedialnych

PowerPoint – dlaczego to wciąż najlepszy program do prezentacji multimedialnych?

Total
0
Shares

Prezentacje multimedialne na dobre wpisały się w rzeczywistość. Informują, edukują, sprzedają. Są wsparciem dla wykładowców, studentów, przedsiębiorców czy też marketingowców. Do ich tworzenia niezbędne jest jednak odpowiednie oprogramowanie. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest PowerPoint. Dlaczego to wciąż najlepszy program do tworzenia pokazów slajdów?

Prezentacja PowerPoint – najważniejsze zalety

 

PowerPoint to jeden z najpopularniejszych programów pakietu Microsoft Office. Służy on do tworzenia prezentacji multimedialnych. Powstał pod koniec lat 80. XX wieku i od tego czasu przeszedł wiele modyfikacji i usprawnień, które sprawiły, że jest wykorzystywany do dziś. Jakie są jego największe zalety?

  1. Prostota obsługi. Nie trzeba być ekspertem, aby tworzyć proste, a zarazem atrakcyjne prezentacje w PowerPoint. Wiele funkcjonalności jest podana jak na dłoni, co ułatwia pracę nad projektem. Intuicyjność obsługi sprawia, że użytkownik jest w stanie szybko stworzyć prezentację multimedialną, zwłaszcza jeśli nie musi ona zawierać dużo efektów.

 

  1. Dostęp do różnorodnych narzędzi i efektów. PowerPoint jest nieustannie rozwijany, dzięki czemu oferuje wiele możliwości projektowych. Przekłada się to na atrakcyjność pokazu i jego zgodność z aktualnymi trendami. Dzięki zastosowaniu grafik, wykresów czy też filmów  wykonane w nim prezentacje multimedialne są nowoczesne i przyjemne w odbiorze.

Obok standardowych funkcji, które są osiągalne dla każdego użytkownika komputera, PowerPoint oferuje wiele niestandardowych możliwości. To m.in. efekty Morph i Zoom, modele 3D, rejestrowanie narracji głosowej czy też rysowanie odręczne. Ich potencjał w pełni wykorzystują firmy specjalizujące się w tworzeniu prezentacji. Zlecając im wykonanie ważnego projektu, zyskujesz profesjonalny pokaz slajdów, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającej publiczności.

 

  1. Brak problemów z kompatybilnością i odtworzeniem projektu. Prezentację multimedialną umieszczoną na SharePoint można otworzyć bezpośrednio w przeglądarce. Wystarczy mieć dostęp do internetu. Jeśli obawiasz się braku lub niewystarczającej jakości połączenia, zapisaną na SharePoint lub OneDrive prezentację możesz wcześniej pobrać na telefon, tablet lub laptop. Nie musisz więc obawiać się, że nie odtworzysz pokazu slajdów lub że jego jakość ulegnie pogorszeniu.

Zaletą programu PowerPoint jest fakt, że użytkownik może poprawić prezentację multimedialną w dowolnej chwili, nawet na parę minut przed spotkaniem. Co więcej, umieszczając pokaz slajdów w chmurze, masz gwarancję, że w przypadku uszkodzenia sprzętu i tak będziesz w stanie ją odtworzyć.

Prezentację PowerPoint możesz zapisać także w pliku w formacie PDF, który jest wygodny do przesyłania pocztą elektroniczną. Pamiętaj jednak, że wówczas pokaz nie będzie zawierał animacji. Jest to jednak pewne zabezpieczenie na wypadek problemów z odtworzeniem prezentacji. 

 

  1. Powszechność. Program PowerPoint jest częścią popularnego pakietu Microsoft Office. Działa na wszystkich rodzajach urządzeń – komputerach, laptopach, tabletach, a nawet smartfonach. Nie musi mieć nawet dostępu do internetu, chyba że chcesz skorzystać z OneDrive lub SharePoint.

Program PowerPoint jest ustawicznie rozwijany. To właśnie systematyczne wprowadzanie modyfikacji i dostosowywanie oprogramowania do zmieniających się potrzeb użytkowników stoi za jego sukcesem. W efekcie wykonane za jego pomocą prezentacje multimedialne slajdów są tak powszechnie używane.

Wykorzystuje się je zarówno do celów edukacyjnych, jak i biznesowych. Są to nie tylko proste, ale i kreatywne pokazy slajdów. Nic więc dziwnego, że cieszą się tak dużym uznaniem – i wśród publiczności, i wśród prelegentów. Jeśli obawiasz się, że nie poradzisz sobie z zaprojektowaniem i wykonaniem atrakcyjnej prezentacji multimedialnej, możesz powierzyć to zadanie specjalistom. Profesjonalny efekt murowany!

źródło: tworzenieprezentacji.pl – tworzenie prezentacji multimedialnych

Przeczytaj również