czemar-sprezarki

Awaria sprężarki? Skorzystaj ze sprawdzonego serwisu kompresorów

Total
0
Shares

Kompresory, podobnie jak wszystkie urządzenia mechaniczne, podlegają obowiązkowym serwisom i konserwacji. Wraz z awarią wymagają również szybkiej naprawy, którą powinien zrealizować doświadczony zespół serwisowy. Na co zwrócić uwagę wybierając serwis do sprężarki?

Awaria sprężarki zazwyczaj prowadzi do zaprzestania wytwarzania sprężonego powietrza i tym samym do unieruchomienia procesu produkcyjnego. Utrzymanie urządzeń w odpowiednim stanie technicznym bez wątpienia leży w interesie każdego zakładu. Jednocześnie nawet profesjonalne przeglądy i konserwacja nie są w stanie zagwarantować, że urządzenia będą działać nieprzerwanie i bezawaryjnie przez długi czas.

Serwis sprężarek – jaki wybrać?

Awarie kompresorów zazwyczaj zdarzają się nagle. Mogą być pokłosiem nadmiernego zużycia maszyn, długim okresem działania urządzeń, niedostatecznej konserwacji lub odkładanych przeglądów. Warto pamiętać, że prawidłowo prowadzony serwis uwzględniający systematyczne i zgodne z zaleceniami producenta wymiany materiałów eksploatacyjnych typu olej czy filtry, a także kontrola działania sprężarki przyczyniają się do wydłużenia jej sprawnego działania i wcześniejszego wykrywania pojawiających się nieprawidłowości, które można usunąć przed faktyczną awarią.

Firmy specjalizujące się w naprawach kompresorów oferują również ich bieżący serwis i przeglądy. Warto korzystać z takich usług. Jednocześnie najlepiej powierzać naprawę firmom, które znają charakterystykę sprzętu funkcjonującego w zakładzie, co zazwyczaj przyspiesza detekcję usterek i finalną naprawę.

Warto wybierać serwis, który oferuje usługi przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. W ten sposób ustrzeżesz się przed dłuższym oczekiwaniem na naprawę i tym samym krótszym wstrzymaniem produkcji. Postaw także na firmy, które zajmują się kompleksową obsługą napraw urządzeń przeznaczonych do systemów sprężania powietrza – czyli takich, które prowadzą nie tylko naprawy i remonty kompresorów, ale również urządzeń przeznaczonych do uzdatniania sprężonego powietrza – osuszaczy, separatorów, zbiorników itp. W ten sposób jedna firma zadba o cały park maszynowy związany z instalacją sprężonego gazu.

Wybieraj firmy, które zapewnią zespół techników serwisu z wieloletnim doświadczeniem, o wysokich kwalifikacjach i z odpowiednimi certyfikatami. W ten sposób zabezpieczysz się przed błędami w sztuce i skrócisz czas prac naprawczych do minimum. 

Warto wiedzieć, że nie wszystkie naprawy muszą wiązać się z przewozem kompresora czy innego urządzenia do zakładu serwisowego. Dobry serwis sprężarek zapewnia warsztaty mobilne, które dysponują narzędziami umożliwiającymi naprawę kompresorów na miejscu w Twojej firmie.

Zdarza się, że awaria sprężarki jest na tyle poważna, że nie można dokonać prac naprawczych na miejscu. Wtedy konieczne jest odtransportowanie urządzenia do serwisu stacjonarnego. To jednak wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania na naprawę, a tym samym przedłuża okres unieruchomienia produkcji. Dobre serwisy kompresorów zapewniają możliwość skorzystania ze sprężarek zastępczych, które są udostępniane na czas naprawy, co umożliwia utrzymanie ciągłości procesu produkcji.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze serwisu, jest dostęp jego pracowników do oryginalnych części zamiennych, które gwarantują przywrócenie pełnej sprawności i wydajności maszyny.

Umowa serwisowa – czy to dobre rozwiązanie

Podpisanie umowy serwisowej zapewnia wymierne korzyści dla zakładu przemysłowego, które mają swój wyraz zarówno finansowy, jak i techniczny. Podpisanie takiej umowy wiąże się zazwyczaj z korzystniejszymi cenami usług, jak i krótszym terminem realizacji. Klienci serwisów, którzy podpisali umowy, zawsze traktowani są priorytetowo. Umowy jednocześnie często zawierają także inne usługi typu przeglądu czy konserwację, co pomaga utrzymać urządzenia w doskonałym stanie technicznym na długie lata. 

Przeczytaj również