Białe święta w Zakopanem – już dziś zaplanuj najpiękniejszy czas w roku

Białe święta w Zakopanem – już dziś zaplanuj najpiękniejszy czas w roku

Total
0
Shares

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy większość z Nas ma ochotę odpocząć od spraw codzienności, odetchnąć i nabrać dystansu do otaczającej nas rzeczywistości. Spędzanie okresu świątecznego poza domem, stało się popularnym rozwiązaniem w ostatnich latach. Oczywistym wyborem na spędzenie rodzinnych świąt poza domem jest oczywiście Zakopane.

Zakopane zimą – pomysły na spędzenie czasu całą rodziną

Dla osób, które uwielbiają jeździć na nartach Zakopane to świetne miejsce spędzenie bożonarodzeniowego weekendu. Znajdziemy tutaj wiele stoków o różnym stopniu trudności, gdzie prawdziwi amatorzy będą mogli uzyskać pierwsze narciarskie szlify, a bardziej zaawansowani zdobędą nowe umiejętności. Oprócz narciarstwa zjazdowego, w Zakopanem dużą popularnością cieszy się narciarstwo skitourowe oraz biegowe, a ze względu na długi czas utrzymywania się śniegu w regionie, niemalże całą zimą panują tu idealne warunki do uprawiania tego typu sportu.

Dla osób doświadczonych w zimowej turystyce, możliwe jest również prowadzenie aktywności górskiej, chociaż jest to zalecane dla osób które w przeszłości uczestniczyły w odpowiednich kursach z tej dziedziny, ale niemal każdy może wybrać się na cudowny spacer w jedną z tatrzańskich dolin, by nasycić się pięknym widokiem Tatr pokrytych śniegiem.

Dla osób chcących poleniuchować w samym mieście, możliwe jest skorzystanie z oferty zakopiańskiego aquaparku lub znajdujących się w okolicach miasta term wodnych. Również spacer po samym Zakopanem okrytym zimową aurą jest niesamowitym przeżyciem.

Gdzie zjeść w okresie świątecznym?

Zakopane jest pełne restauracji o różnym charakterze, stylistyce i rodzaju proponowanych dań, jednak paradoksalnie zimą gdy nacisk turystów na lokale jest największy bywają problemy ze znalezieniem miejsca na wyborną kolację czy też na odpoczynek w przyjemnym miejscu. Właśnie dlatego warto zawczasu dokonać rezerwacji w wybranej restauracji w Zakopanem.

Dla osób poszukujących świetnego miejsca, w którym można zjeść dania kuchni europejskiej i regionalnej, racząc się przy tym wspaniałymi rzemieślniczymi piwami, wart polecenia będzie Góralski Browar. Restauracja, która charakteryzuje się fantastycznym regionalnym klimatem, znajduje się w samym centrum Zakopanego tuż przy zbiegu ulic Krupówki oraz Piłsudskiego, a jej niemałą atrakcją jest również niesamowita panorama rozciągająca się z tarasu widokowego. Góralski Browar to idealne miejsce do odpoczynku po męczącym, ale pełnym atrakcji dniu.

Przeczytaj również