dzieci nauka plywania

4 powody, dla których warto oswoić dziecko z wodą

Total
0
Shares

Chyba każdy z nas ceni sobie czas spędzony na basenie lub nad morzem, gdzie może oddać się beztroskim kąpielom. Okazuje się, że pływanie to najlepszy przyjaciel naszej kondycji i całego organizmu. Dlatego też tak ważne jest to, by dziecko od najmłodszych lat zostało oswojone z wodą i zaczęło uczęszczać na lekcje pływania dla dzieci do jednej ze szkół pływania. Będzie to miało korzystny wpływ nie tylko na zdrowie malucha, ale przede wszystkim na jego rozwój. Poznajmy więc 4 powody, dla których warto oswoić dziecko z wodą.

  1. Młody wiek- szybsza nauka pływania

To prawda, że im młodsze dziecko, tym szybciej nauczy się pływać. W szczególności jeśli zaufasz profesjonalistom i poślesz je do szkoły pływania. Młody wiek daje dziecku nadzwyczajną przewagę. Co więcej, im młodsza jest nasza pociecha, tym łatwiej będzie mu się poruszać w wodzie, gdyż będzie to robił praktycznie intuicyjnie. Im szybciej więc zaczniemy oswajać malucha z wodą, tym szybciej odwołamy się do wrodzonych instynktów i wykształcimy nowe umiejętności. Warto wiedzieć, że istnieją szkoły pływania, które przyjmują pod swoje skrzydła nawet najmłodsze pociechy. Pamiętajmy, że aż do 7 miesiąca życia nasze dziecko posiada odruchy życia płodowego i jest przystosowane do przebywania w środowisku wodnym. Właśnie wtedy pierwszy kontakt z wodą będzie niesamowicie przyjemny i całkowicie normalny.

  1. Zadbaj o prawidłowy rozwój dziecka

Nie jest tajemnicą, że oswajanie dziecka z wodą ma ogromny wpływ na jego rozwój. Wiemy przecież, że aktywność ruchowa szczególnie w wodzie jest niezwykle korzystna dla osób w każdym wieku. Jednak wysłanie dziecka na naukę pływania do specjalnej szkoły pływania, to jedna z najlepszych rzeczy jaką możemy zrobić, by wesprzeć prawidłowy rozwój naszej pociechy. Dzięki temu zapewnimy naszemu dziecku:

  • zwiększoną odporność na infekcje
  • wzmocnimy działanie jego układu krwionośnego, oddechowego i nerwowego
  • zmniejszymy ryzyko rozwinięcia się wad postawy
  • wzmocnimy mięsnie, stawy i kości malucha, co oznacza, że będzie on rozwijać się prawidłowo pod względem fizycznym.
  1. Rozwój mentalny podczas nauki pływania

Podobnie jak rozwój fizyczny naszego dziecka, ważny jest także jego rozwój mentalny. Pływnie nie tylko wzmocni jego siłę fizyczną, ale także nauczy dziecko już od najmłodszych lat pokonywania trudności i sukcesywnego uczestnictwa w rywalizacji. Na zajęciach w szkole pływania, lekcje zazwyczaj odbywają się w grupach, więc nasza pociecha będzie mogła sprawdzić się wraz z innymi uczestnikami kursu pływania. Wykształtuje w sobie przez to odwagę i pewność siebie, a także ciekawość do poznawania otaczającej rzeczywistości. Pływanie ma również niezwykle kojący wpływ na psychikę, gdyż dziecko może się zrelaksować i po prostu dobrze bawić.

  1. Zbuduj silniejszą więź z dzieckiem chodząc z nim do szkoły pływania

Obecnie panuje dość niepokojące przekonanie, iż styl życia i stres nie sprzyja budowaniu relacji rodzinnych. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, byś na naukę pływania do szkoły wybrała się razem ze swoim dzieckiem i wspierała go w zdobywaniu nowych umiejętności. Taka godzinna lekcja w szkole pływania pozwoli się wam do siebie zbliżyć i umocni waszą więź. Dzięki temu pokażesz dziecku jak wiele dla ciebie znaczy i co możesz mu zaoferować.

Przeczytaj również
pogrzeb-urna-warszawa

Pochówek osoby zarażonej COVID-19

Osoby, które zmarły na skutek zakażenia COVID-19 nie są traktowany jako te zakażone chorobami zakaźnymi. Oznacza to, że nie ma żadnych szczególnych zasad dokonywania pochówku, które obowiązywałyby w wyżej wymienionym…
Czytaj więcej