Problemy urodowe po 50 – na jakie zabiegi warto się zdecydować?

Problemy urodowe po 50 – na jakie zabiegi warto się zdecydować?

Total
0
Shares

Po 50 roku życia kondycja skóry może się znacząco pogorszyć w wyniku zmniejszonej produkcji kolagenu i elastyny. Wówczas na twarzy pojawia się więcej zmarszczek, a skóra staje się mniej jędrna i wiotczeje. W takim wypadku samo nawilżanie i stosowanie kremów liftingujących może nie wystarczyć, by odzyskać młody i świeży wygląd. A jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać po 50 roku życia?

Plamy starcze – jak sobie z nimi radzić?

Gdy skóra się starzeje, to na jej powierzchni mogą się pojawić przebarwienia lub plamy starcze, które będą trudne do ukrycia pod makijażem. Takie zmiany mają kolor od jasnobrązowego do czarnego i z czasem się powiększają. Plamy starcze tworzą się w głębokich warstwach skóry i wyglądają nieestetycznie. Wspomniane przebarwienia można usunąć, korzystając z zabiegu laseroterapii, krioterapii lub głębokiego peelingu. Użycie lasera powoduje rozbicie melaniny na mniejsze cząsteczki, które zostają z czasem wchłonięte i stają się niewidoczne. Podczas krioterapii niedoskonałości są zamrażane ciekłym azotem, a peeling zmniejsza pigmentację i pobudza komórki naskórka do działania. Co ważne usuwanie plam starczych w gabinecie kosmetycznym przynosi skuteczne i trwałe efekty oraz jest całkowicie bezpieczne.

Wybielanie plam starczych na dłoniach

Wybielanie plam starczych na dłoniach można również przeprowadzić za pomocą nowoczesnego lasera. Doświadczony kosmetolog sprawnie rozjaśni przebarwienia i sprawi, że skóra na powrót stanie się gładka. Drobne plamy można wybielić także za pomocą dobrej jakości kosmetyków zawierających takie składniki jak kwas mlekowy, tlenek cynku, kwas cytrynowy, ocet jabłkowy czy witaminę E i witaminę B3. Ważne, by chronić miejsca, w których znajdują się przebarwienia przed promieniowaniem słonecznym, a wówczas łatwiej będzie je rozjaśnić lub usunąć.

Plastyka powiek – czy warto?

Po 50 roku życia powieki mogą zauważalnie opaść, co spowoduje zawężenie pola widzenia i może sprawić, że twarz będzie wyglądała na smutną i zmęczoną. W takim wypadku warto się zdecydować na plastykę powiek, czyli zabieg chirurgiczny, który polega na wycięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w okolicach oczu. Drobne nacięcia są wykonywane w taki sposób, aby nie były widoczne, a operacja jest przeprowadzana przez doświadczonego chirurga w znieczuleniu miejscowym. Alternatywą dla zabiegu chirurgicznego jest plastyka powiek z użyciem lasera. Ta innowacyjna metoda wiąże się z mniejszym krwawieniem i krótszym czasem rekonwalescencji. Po operacji skóra wokół oczu może być obolała i opuchnięta. Pierwsze efekty powinny być widoczne po upływie 10 dni od zabiegu i będą się utrzymywały przez około 10-20 lat.

Chcąc odpowiednio zadbać o skórę po 50 roku życia, warto także regularnie wykonywać peelingi, masaże twarzy i stosować kosmetyki przeznaczone do skóry dojrzałej. Nie bez znaczenia będzie również aktywny styl życia i zdrowa dieta. Poza tym w gabinecie kosmetycznym można znaleźć wiele innych zabiegów, które pozwolą utrzymać skórę w dobrej kondycji i skutecznie wygładzą nawet bardzo głębokie zmarszczki.

Przeczytaj również

Jakie zmiany pomaga wykryć USG jąder?

Bardzo często mężczyźni obawiają się bądź wstydzą mówić o swoich dolegliwościach. Warto walczyć z tymi groźnymi dla zdrowia i życia przekonaniami i uświadamiać panom, jak ważna jest odpowiednia diagnostyka. Jednym…
Czytaj więcej