bezprzewodowe-sluchawki

Jak wybrać idealne słuchawki bezprzewodowe?

Total
0
Shares

Obecnie mało kto z nas jest wstanie wyobrazić sobie życie bez muzyki. Zawsze podczas nudnej podróży komunikacją miejską, czy w wielu innych sytuacjach towarzyszą nam więc słuchawki, za pośrednictwem których możemy wsłuchać się w rytm ulubionych utworów zgromadzonych na smartfonie. Jednak wraz z postępem technologicznym, stare modele słuchawek z kablem, zostały zastąpione tymi bezprzewodowymi. Z całą pewnością można powiedzieć, że są one o wiele wygodniejsze, a także niezwykle estetyczne. Na rynku obecnie mamy wiele modeli słuchawek bezprzewodowych do wyboru. Jednak jak wybrać te najlepsze?

Wybierz odpowiedni rodzaj słuchawek

To, że chcemy kupić słuchawki bezprzewodowe jest kwestią oczywistą. Jednak z ich zakresie, można wyróżnić kilka innych rodzajów, a naszym zadaniem będzie wybrać ten, który idealnie wpisze się w nasze potrzeby i preferencje. Wobec tego możemy zdecydować się na:

  • słuchawki douszne- czyli bezpośrednio wkładane do ucha, zwykle mają one niewielkie rozmiary i są niezwykle poręczne.
  • słuchawki dokanałowe- bardzo podobny model do słuchawek dousznych, jednak mają one jeszcze bardziej kompaktowe gabaryty.
  • słuchawki nauszne- są nimi np. Słuchawki HP Bluetooth Headset 500. Słuchawki te zakłada się na głowę podobnie jak tradycyjne opaski. Są one znacznie większych rozmiarów, jednak zapewniają zwykle wysoką jakość dźwięku.

W tym momencie musimy jednak się zastanowić, na czym zależy nam najbardziej i w jakich sytuacjach będziemy ze słuchawek najczęściej korzystać. Modele douszne i dokanałowe zwykle polecane są osobom, które prowadzą niezwykle aktywny tryb życia. Świetnie sprawdzają się podczas joggingu i jazdy na rowerze. Są to modele niezwykle dyskretne i nie przyciągające uwagi. Słuchawki nauszne zaś, można wykorzystywać praktycznie wszędzie, o ile nie przeszkadzają nam ich pokaźne gabaryty.

Czy słuchawki bezprzewodowe mają odpowiedni zasięg?

Kwestia chyba najważniejszą jest zasięg słuchawek bezprzewodowych. Wiele osób może zastanawiać się dlaczego? Otóż okazuje się, że nie zawsze mamy smartfon schowany w kieszeni naszych spodni. Niejednokrotnie zdarza się, że wykorzystujemy słuchawki podczas codziennych czynności. Sprzątamy w nich czy gotujemy obiad, a dźwięki muzyki znacznie nam ten czas umilają. Co więcej, na siłowni również często zostawiamy telefon w danym miejscu i podchodzimy do niego dopiero po zakończonej serii ćwiczeń. Z pewnością nikt z nas nie chce, by muzyka, czy nawet trwające połączenie urwało się w najmniej spodziewanym momencie. Wobec tego wybierając słuchawki bezprzewodowe, musimy zwrócić uwagę na zasięg jakim one dysponują. Zwykle jest to odległość od 0,5 do nawet 300 metrów. Jednak śmiało można powiedzieć, że im większy będzie ich zasięg tym lepiej, gdyż nigdy nie jesteśmy wstanie przewidzieć, w jakiej sytuacji będziemy z nich korzystać.

Jaki mamy limit budżetu na zakup?

Bez wątpienia, najważniejszym aspektem dla każdego z nas przy zakupie słuchawek będzie to, jaka jest ich cena. Bardzo ciężko podać tutaj konkretne kwoty, gdyż na rynku z powodzeniem znajdziemy modele z niskiej, średniej jak i tej najwyższej półki cenowej. Oczywiście, jeśli zależy nam na porządnych i trwałych słuchawkach bezprzewodowych, to warto od razu odpuścić sobie najtańsze modele. Zwykle nie zapewniają one satysfakcjonującej jakości dźwięku, a materiały użyte do ich wykonania są słabej jakości. Wówczas nawet delikatne upuszczenie słuchawki- co oczywiście może się zdarzyć- poskutkuje jej zniszczeniem. Modele ze średniej półki cenowej zwykle okazują się trafionymi wyborami. Zapewniają dość dobrą i czystą jakość dźwięku, a także są względnie trwałe. Problemem może być jedynie ich szybko rozładowująca się bateria, jednak jeśli nie przeszkadza nam dość częste ładowanie, wówczas słuchawki bezprzewodowe ze średniej półki cenowej, powinny się nam sprawdzić. Finalnie, jeśli zależy nam na najwyższych parametrach i najlepszej jakości dźwięku, można nabyć słuchawki bezprzewodowe nawet za około 500-600 złotych. Są to modele zaawansowane i wyposażone w dodatkowe funkcjonalności.

 Źródło: ABfoto.pl

Przeczytaj również