dom-mobilny

Tanie wakacje w domkach holenderskich

Total
0
Shares

Wyjazdy wakacyjne (zwłaszcza całą rodziną) są w stanie pochłonąć znaczne środki finansowe. Nie zawsze przecież pojawia się okazja na atrakcyjną promocję czy też ofertę last minute. Gdy więc ceny okażą się zbyt wysokie, dobrze byłoby skorzystać z atrakcyjnej alternatywy. Jedną z nich będzie z pewnością mobilny domek holenderski, który zapewnia szereg wspaniałych możliwości.

Co to jest domek mobilny? Gdzie można go postawić?

 

Zanim jednak przejdziemy do przedstawiania wszystkich zalet takich konstrukcji i sposobów użytkowania ich w trakcie okresu wakacyjnego, warto wyjaśnić kilka pojęć. Domek mobilny (nazywany również holenderskim) to coraz popularniejsza alternatywa dla standardowych domków letniskowych. Jego podstawową przewagą jest większy metraż, lepsze wyposażenie, a także fakt, iż jest stawiany na… kołach. Dzięki temu w łatwy sposób można go przenosić.

Biorąc to pod uwagę, taki domek holenderski dobrze jest postawić na działce – własnej lub wydzierżawionej. Nie jest to bowiem konstrukcja stacjonarna, której ewentualna rozbiórka okazałaby się mocno kłopotliwa.

Domki mobilne gwarantują pod tym względem ogromną elastyczność, co dla wielu osób jest decydujące. Zwłaszcza że na rynku znajdują się konstrukcje bardzo zróżnicowane. Oferowane są one w dwóch wersjach.

  • Konstrukcje gotowe – przygotowywane zgodnie z szablonem, dostosowywanym do konkretnych potrzeb, jak również liczby osób, które zamierzają z niego korzystać. Dzięki temu można na przykład kupić specjalne konstrukcje dla rodzin.

  • Domki na miarętworzone na podstawie dedykowanego, indywidualnego projektu, który jest omawiany z klientem. Dostaje on szansę na wskazanie między innymi preferowanego metrażu, rozkładu pomieszczeń czy też wyposażenia.

Dlaczego domki mobilne to dobry wybór na wakacje?

 

Wspomnieliśmy już o tym, że urlop spędzony w ten sposób okaże się znacznie tańszy niż standardowy wyjazd za granicę, a nawet do innego miasta w Polsce. Nie płacimy za nocleg, a także daleką podróż. Jednocześnie mamy zyskujemy dostęp do kawałka zielonego terenu i dobrze wyposażonej budowli, która jest bardzo wygodna.

Pod tym względem znacznie przewyższa ona standardowe, niewielkie domki letniskowe, których na działkach jest pełno. Okażą się one dobre na jedno popołudnie, jednak w przypadku dłuższych pobytów znacznie lepiej sprawdzą się konstrukcje typu holenderskiego. Wynika to oczywiście z ich kluczowych zalet.

  • Wygodny metraż i korzystny układ pomieszczeń – choć poszczególne projekty domków mogą znacząco różnić się od siebie, w większości przypadków zawierają kilka sypialni, salon, aneks kuchenny oraz łazienkę. Przekłada się to na ogromny komfort wypoczynku.
  • Pełne wyposażenie – w domkach znaleźć można wszystko, co oferują dobre hotele, czyli płytę kuchenną, prysznic, piekarnik, zmywarkę, wygodne łóżka i wiele więcej. Nie ma tu więc mowy o poważnych ograniczeniach, z którymi trzeba byłoby się liczyć podczas takiego pobytu.
  • Mobilność – fakt wykorzystania kół warto podkreślać, ponieważ gwarantują one mnóstwo korzyści. Tą najważniejszą jest oczywiście możliwość łatwego wyboru miejsca, w którym postawimy taką konstrukcję.

Domki holenderskie nie tylko na wakacje

 

Wszystkie powyższe informacje każą przypuszczać, że omawiane budowle są po prostu wygodne. Zapewniają wysoki komfort, dzięki któremu każdy wypoczynek okaże się udany. I to nie tylko w trakcie wakacji, ale też w pozostałych miesiącach.

Jak to możliwe? Do czynienia mamy bowiem z domkami całorocznymi. Korzystają one z dobrze dobranej izolacji i nowoczesnych urządzeń grzewczych, dzięki którym bez problemów można w nich przebywać także zimą.

Oznacza to, że inwestując w domek mobilny, zyskujemy własne miejsce relaksu, dostępne w dowolnie wybranym czasie. Na działkę warto więc wyjeżdżać w weekend, w ferie zimowe, na wiosnę, jesień, słowem – zawsze, gdy najdzie nas taka ochota. Zwłaszcza biorąc pod uwagę sposób wykonania domków, jak również wspomniane wyposażenie, które przekłada się na bardzo wysoki komfort odpoczynku.  

Przeczytaj również