Oprysk-i-zamglawianie-ULV

Oprysk i zamgławianie ULV – podstawowe różnice

Total
0
Shares

Do popularnych i powszechnie znanych metod zwalczania pluskwy domowej zalicza się oprysk i zamgławianie ULV. Jednak wspomniane sposoby na unicestwienie pluskwy różnią się od siebie. Oprysk uznawany jest za mniej skuteczny sposób na wytępienie pluskwy domowej. Z kolei zamgławianie ULV to bezpieczna, nowoczesna i łatwa do stosowania metoda walki z pluskwą domową.

Dlaczego warto pozbyć się pluskwy domowej?

Osoby, które zauważyły, że w ich domach lub mieszkaniach bytuje pluskwa domowa powinny mieć świadomość, że owad ten musi być jak najszybciej wytępiony. Należy pamiętać, że pluskwa domowa żywi się krwią organizmów stałocieplnych. W ciemności wyszukuje potencjalnych żywicieli. Mogą nimi być mieszkańcy domu lub mieszkania, w którym bytuje ten szkodnik.

Pluskwa domowa jest wyposażona w specjalne czułki, dzięki którym jest w stanie wyczuć zapach organizmów stałocieplnych. Ten szkodnik atakuje również zwierzęta domowe – koty i psy, żywiąc się ich krwią. Pluskwa może wpuszczać do ludzkiego lub zwierzęcego krwiobiegu różne zanieczyszczenia. Ugryzienia pluskwy nie są bolesne, jednak pozostawiają na ciele nieestetycznie wyglądające plamy, strupy i swędzące oraz piekące grudki.

Pluskwy wybierają łydki, plecy, a także ramiona czy przedramiona. To właśnie w tych miejscach można odkryć ugryzienia tego owada.

Wytępienie pluskwy domowej nie jest prostym zadaniem, jeśli wykorzystuje się wyłącznie powszechnie dostępne środki sprzedawane w marketach lub sklepach przemysłowych. Dlatego też powstało kilka skutecznych metod pozbycia się pluskwy domowej. Do tej kategorii zaliczane są zarówno oprysk, jaki zamgławianie ULV.

Oprysk na pluskwy – przestarzała metoda walki z owadami

Oprysk na pluskwy niegdyś uznawany był za skuteczną metodę walki z tymi szkodnikami. Jednak tego typu działanie wiązało się z licznymi konsekwencjami. Oprysk wymagał dokładnego zabezpieczenia wszystkich sprzętów domowych. Ponadto przeprowadzanie tej procedury wiązało się z przymusem dotarcia do wszystkich zakamarków i samodzielnego rozpylania środka owadobójczego.

Oprysk stosowany na pluskwę domową nie zawsze był całkowicie skuteczny, ponieważ większość osobników była w stanie przetrwać tego typu dezynsekcję, co doprowadzało w konsekwencji do dalszego, niczym niezagrożonego rozmnażania pluskwy domowej. Oprysk stosowany na wytępienie tego owada musiał być powtarzany cyklicznie, w regularnych odstępach czasowych, ponieważ jednorazowa aplikacja zazwyczaj nie przynosiła spodziewanych rezultatów. Oprysk nie docierał do zakamarków, w których zazwyczaj ukrywa się pluskwa domowa. Są nimi cokoły, trudno dostępne szczeliny dylatacyjne, jak również ramy obrazów czy drewniane elementy łóżek.

Nowoczesna metoda na skuteczne pozbycie się pluskwy domowej – zamgławianie ULV

Obecnie walka z pluskwą domową odbywa się  użyciem sprawdzonych i skutecznych metod. Do tej kategorii z pewnością zalicza się zamgławianie ULV. To sposób opierający się na wykorzystaniu łatwego w obsłudze urządzenia. Jest nim elektroniczny zamgławiacz ULV. To urządzenie, które emituje zimną chmurę składającą się z bardzo małych cząsteczek. Składają się na nią mieszanina wody i bardzo silnego środka owadobójczego.

Chmura emitowana przez zamgławiacz ULV dociera do najmniejszych zakamarków, w których może ukrywać się pluskwa domowa. Dzięki temu walka z tym owadem jest efektywna. Należy pamiętać, że zamgławianie ULV nie wiąże się z potrzebą skrupulatnego zabezpieczenia elementów wyposażenia lokalu mieszkalnego. Wystarczy ochronić tylko przedmioty, które mają kontakt z błonami śluzowymi. Są to naczynia kuchenne, szczoteczki do zębów, trymery bądź też inne elementy, które mogą spowodować przebicie powłok skórnych. Zamgławianie ULV nie wymaga także długotrwałej absencji domowników. Po dwóch, trzech godzinach można bezpiecznie korzystać z nieruchomości i wprowadzić do niej zwierzęta domowe.

Oprysk i zamgławianie ULV to metody walki z pluskwą domową. Różnią się one od siebie nie tylko sposobem aplikacji, ale przede wszystkim skutecznością działania. Popularny niegdyś oprysk obecnie został całkowicie zastąpiony przez zamgławianie ULV, które uznaje się za bezpieczną, szybką i efektywną metodą unicestwienia pluskwy domowej

Przeczytaj również
dom-mobilny

Tanie wakacje w domkach holenderskich

Wyjazdy wakacyjne (zwłaszcza całą rodziną) są w stanie pochłonąć znaczne środki finansowe. Nie zawsze przecież pojawia się okazja na atrakcyjną promocję czy też ofertę last minute. Gdy więc ceny okażą…
Czytaj więcej