magazyn symlog

Jaki magazyn wynająć – wybierz kompleksowe usługi magazynowe dla e-commerce

Total
0
Shares

Branża e-commerce to niezwykle dynamiczna i wymagająca branża. Świadcząc sprzedaż towarów za pośrednictwem sklepów internetowych klienci liczą nie tylko na natychmiastową realizację zlecenia, ale także na opiekę i pomoc w przypadku, gdy otrzymany towar uległ uszkodzeniu bądź jest niezgodny ze zleceniem. Decydując się na otwarcie sklepu e-commerce należy uwzględnić także szeroko pojętą infrastrukturę logistyczną, która obejmuje obrót towarem, a także jego magazynowanie. Chcąc zagwarantować swobodny przepływ towarów warto zatem rozważyć wynajem magazynu oraz usług magazynowych dla e-commerce.

Kompleksowe usługi magazynowe dla e-commerce

Usługi magazynowe to szereg operacji, które pozwalają na kompleksową obsługę zleceń. Ich zakres najczęściej dostosowywany jest bezpośrednio do potrzeb danego klienta. W ten sposób usługi magazynowe e-commerce wybierane są przez małe, średnie, a także duże przedsiębiorstwa. Korzystając z zewnętrznych magazynów właściciele sklepów e-commerce zyskują nie tylko sprawdzonego partnera w interesach, ale co ważne oszczędzają czas i pieniądze związane z prowadzeniem i utrzymaniem zaplecza logistycznego.

W przypadku tradycyjnych magazynów ich codzienna obsługa oraz utrzymanie wymaga zatrudnienia profesjonalnego personelu oraz jego wcześniejszego przeszkolenia. Równie istotnym czynnikiem jest całościowa obsługa obiektu – w tym koszty związane z wynagrodzeniem pracowników, zagwarantowaniem niezbędnych narzędzi do pracy itp.  W przypadku outsourcingu usług magazynowych właściciele sklepów e-commerce zyskują kompleksową usługę, która nie wymaga uiszczania dodatkowych kosztów.

Wszelkie wymienione wcześniej czynniki odnoszące się do prowadzenia działalności magazynu spoczywają na właścicielu obiektu. Jest to zatem spora oszczędność czasu oraz pieniędzy, która pozwala skupić się na rozwoju prowadzonej działalności. Korzystanie z usług zewnętrznych firm oferujących usługi magazynowe dla e-commerce cieszy się ogromną popularnością. Jest to całościowe rozwiązanie, które nie tylko dostosuje się do obsługi danego sklepu, ale także pozwoli skutecznie zarządzać jego obsługą.

Outsourcing usług magazynowych – na czym polega?

Bieżąca obsługa e-commerce wymaga nie tylko doświadczenia, ale także precyzji i szybkiego podejmowania decyzji. Usługi magazynowe swym zasięgiem obejmują między innymi przyjęcie towaru do magazynu, jego rozładunek, odpowiednie przechowywanie, jak również późniejsze przygotowanie towaru do wysyłki. Wybierając profesjonalną i doświadczoną firmę oferującą outsourcing usług magazynowych zyskuje się jakość, która pozwoli rozwijać swoją działalność w sieci. Wieloetapowa weryfikacja zleceń pozwala uniknąć pomyłek związanych z wysyłką towarów do klienta. Branża e-commerce wymaga natychmiastowej obsługi klientów – za sprawą nowoczesnych systemów informatycznych zakupiony towar zostaje niezwłocznie skompletowany oraz przygotowany do dalszej wysyłki. Dzięki takiej postawie klienci sklepów internetowych czują się bezpiecznie i komfortowo.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli sklepów e-commerce usługi magazynowe coraz częściej obejmują również kompleksową obsługę zwrotów eliminując ryzyko strat. W ten sposób klient może na bieżąco zarządzać swoim towarem skupiając się na pozostałych aspektach związanych z prowadzeniem swojej działalności.

Zarządzanie gospodarką magazynową, która realizowana jest u zewnętrznego partnera wymaga także stałego podglądu umożliwiającego swobodne zarządzanie stokiem magazynowym. Wykorzystując dedykowane aplikacje mobilne właściciel sklepu posiada całkowity wgląd umożliwiając odczyt stanów magazynowych oraz natychmiastowe i nieograniczone zarządzanie towarem. Takie rozwiązanie zapewnia niezbędny komfort sprawiając, że usługi magazynowe dla e-commerce gwarantują optymalizację kosztów i kompleksowość. Decydując się na wybór zewnętrznego partnera należy jednak kierować się doświadczeniem firmy oraz zakresem jej usług. W ten sposób zyskuje się pewność, że zewnętrzna obsługa e-commerce przełoży się na sukces własnej firmy.

źródło: symlog.eu – transport multimodalny

Przeczytaj również